דיאטת טיהור

אם את מחפשת שיטה לירידה מהירה במשקל והשגת הרגשה טובה יותר, ובעצם, מי לא מחפש את זה? את עשויה להתפתות לנסות את דיאטת ניקוי הרעלים האופנתית, או שיטת טיהור כלשהי. דיאטות אלו הן מהירות, וכרוכות בצריכת ירקות, פירות, מיצים טבעיים ומים בלבד.

האם דיאטות ניקוי רעלים עובדות?

לא קיימת הוכחה מדעית כי דיאטות אלו מובילות לאובדן משקל מהיר או שהן בעלות יתרונות בריאותיים. למעשה, יתכן שההיפך הוא הנכון. מדענים באוניברסיטת אילינוי חלקו עכברים לשתי קבוצות דיאטה.

במשך חודשיים וחצי עד שלושה חודשים, קבוצת עכברים אחת קיבלה תזונה דלת שומן, המאופיינת בעשרה אחוזי שומן. הקבוצה האחרת הוזנה בדיאטה עתירת שומן, עד שישים אחוזי שומן. באופן שאינו מפתיע, קבוצת העכברים בדיאטה עתירת השומן צברה משקל רב.

לאחר מכן, שתי הקבוצות קיבלו דיאטה מהירה בת יום אחד. קבוצת העכברים עם התזונה דלת השומן איבדה 18 אחוזים ממשקל הגוף במהלך היממה, אך קבוצת העכברים עם הדיאטה עתירת השומן איבדה ממשקלה חמישה אחוזים בלבד.

האם קיימת בשורה חדשה בדיאטת ניקוי רעלים?

דיאטות אלו אינן חדשות, ונמצאות בסביבה כבר שנים רבות, אך נראה שהן מקבלות כותרות רבות בעיתונים, במגזינים ובתכניות טלוויזיה. ידוענים מבצעים דיאטות טיהור פופולאריות בכל פעם בה הם מבקשים לרדת במשקל באופן משמעותי.

המונחים 'ניקוי רעלים' ו'טיהור' הפכו למילים שגרתיות והן נזרקות מסביב כמעט כמו המונחים 'קלוריות' ו'פחמימות'. חסידי דיאטות אלו מאמינים שחשוב לנקות את הגוף מרעלים המגיעים ממזון, מים ואיכות הסביבה. הטעות אותה מבצעים רוב האנשים היא שהם משווים טיהור או ניקוי לירידה במשקל, כשלמעשה מדובר בשני תחומים שונים.

אז אם את שוקלת לעבור דיאטת טיהור כשיטה לרדת במשקל, יתכן שאת מערימה על עצמך. דיאטות אלו מוגדרות לכישלון באמצעות האטת קצב חילוף החומרים וגורמות להשתוקקות לכל מוצרי המזון עליהם פשוט ויתרת. דיאטות אלו אינן מסייעות לגוף לפתח הרגלי אכילה בריאים, ומה שגרוע יותר, הן מונעות מהגוף את החומרים המזינים החיוניים.

אין צורך להקפיד על דיאטה מיוחדת כדי "לנקות" את מערכת העיכול. לגוף יש מערכות טבעיות שנבנו לגמילה כל הזמן. הכבד, העור, מערכת השתן, מערכת העיכול מסייעים כל הזמן לנקות את הגוף באמצעות זיעה, שתן וצואה. הימנעות ממזונות ארוזים ומעובדים, והעדפת שתיית הרבה מים, הן השיטות העיקריות לשמירה אופטימאלית על עבודת הגוף. תזונה כזו תבטיח כי הגוף יתנקה באופן טבעי.

בנוסף כדאי לקרוא על:

דיאטות ניקוי לטווח הקצר

ניקוי הגוף בדיאטות טיהור

 

Published on  October 1st, 2015