בחירת מאמן כושר

מאמן אישי מסייע לאנשים להגיע למטרות הבריאות והכושר שלהם, כך שיש לבחור אותו בקפידה כדי להימנע מהוצאת כספים רבים לשווא. קשה לדעת אם אתה צריך מומחיות מאמן, ועוד יותר קשה לבחור את האדם הנכון.

מכוני כושר רבים מציעים שירותי אימון אישי לחבריהם, בתשלום נוסף שיכול להיות די יקר, ואנשי המכירות של המכונים מפעילים לחץ גבוה על המנויים, מתוך ניסיון לשכנע אותם לרכוש את החבילה. אך לפני חתימה על החוזה, חשוב לבצע את ההחלטה הנכונה עם האדם הנכון, כך שניתן יהיה להגיע למטרות.

מאמנים אישיים אינם מיועדים לעשירים ומפורסמים בלבד. אם אין לך את המוטיבציה להתאמן בעצמך, או שאתה חסר את מגוון הציוד הדרוש ואינם יודע איך ליצור תכנית משלך, או שיש לך מטרות אימון ספציפיות מאוד, אתה עשוי להרוויח מהעסקת מאמן.

תפקיד המאמן האישי

מאמן אישי צריך להיות בעל כישורים רלוונטיים ורשום באיגוד תעשייתי מוכר. עבודתו היא לשפר את הבריאות שלך, לדון במטרותיך, להעריך את רמת הכושר שלך, ולעצב בשבילך תכנית ולסייע לך לשמור על מוטיבציה.

מאמן אישי יכול:

  • לעזור לך לממש בבטחה וביעילות את ביצועי הכושר שלך.
  • לסייע להניע אותך.
  • לסייע לך עם טכניקה.
  • לעקוב אחר התקדמותך.
  • להתאים את תכנית האימונים בתגובה לרמת הכושר המשתנה שלך.
  • להשיא עצות כלליות אודות תזונה נכונה כדי לשמור על מוטיבציה, ענין והנאה מהאימונים.
  • לסייע לך לבצע פעילות גופנית בכוחות עצמך.

אימון כושר לבעלי מוגבלויות

שאל את המאמן האישי כמה שנות ניסיון יש לו בעבודה עם מתאמנים, במיוחד עם אנשים בעלי צרכים מיוחדים או מוגבלויות. האם הוא מומחה בתחום מסוים של כושר, או מעדיף לעבוד עם סוגים מסוימים של לקוחות, כגון ספורט אוויר, כושר שיקום טרום לידה?

אם יש לך מצב רפואי מיוחד או פציעות מהעבר, המאמן צריך לתכנן תכנית עבודה מיוחדת למגבלה שלך. אם אתה מקבל טיפול רפואי או אורתופדי, המאמן צריך לקבל את הסכמתך לדון על הנחיות הפעילות הגופנית עם הרופא שלך, ולקבל ממנו גם אישור רפואי.

האם המאמן האישי מוסמך? אם ברצונך לשפר את המהירות שלך, לבנות כוח, או להשיל מספר קילוגרמים, אתה רוצה לעבוד עם מישהו שכבר מאושר על ידי ארגון עליו ניתן לסמוך. המאמן צריך לעמוד בסטנדרטים של מקצועיות ויכולת השגת תוצאות. פשוט שאל את המאמן שלך מהיכן קיבל את ההסמכה שלו, או בדוק אותו קצת בגוגל.

בנוסף כדאי לקרוא על:

כיצד לבחור נכון מאמן כושר אישי

מה צריך לבדוק אצל מאמן כושר אישי?

 

Published on  October 1st, 2015